У Тернополі представили «Антирадянські історії» Олега Панфілова

Книжку з присвятою Валерії Новодворській невдовзі побачать і в Європарламенті

Це перша книжка відомого публіциста, професора Державного університету Ілії (Грузія) Олега Панфілова, яку перекладено українською мовою. Її видали в тернопільському видавництві «Мандрівець» навесні цього року. До книжки увійшли публікації автора, написані упродовж кількох останніх років для проекту «Радіо Свобода» «Крим. Реалії», а також матеріали курсу лекцій «Росія на Кавказі: історія ментальної окупації».

«Ця книжка була вперше видана в Україні. Потім була перекладена болгарською, пізніше чеською мовою. Зараз працюють над її перекладом у Грузії, планують видати її у жовтні. Англійською мовою книжка буде видана в Бельгії за фінансуванням Європарламенту. І кілька днів тому мені сказали, що хочуть видати її у Вірменії вірменською мовою», — розповідає автор.

Книжку «Антирадянські історії» Олег Панфілов присвятив покійній журналістці, політику та публіцисту Валерії Новодворській. У виданні йдеться про маловідомі події радянських часів і про історію Росії. Автор зібрав факти, про які було заборонено говорити під час радянської цензури та які досі приховує російська пропаганда.

«Ця книжка — про те, як люди не знають своєї історії, — каже Олег Панфілов. — Не знаючи своєї реальної історії, неможливо передбачити майбутнє. Порівняно з грузинами та українцями, які знають свою історію, що відбувалося з народом, країною, які готові боротися за свою незалежність, — у росіян такого практично немає».

Крім розповідей про минуле, в «Антирадянських історіях» зібрані факти про сучасні криваві події — дві російсько-чеченські війни, російсько-грузинську війну, анексію Криму, російсько-українську війну. Тут висвітлено не лише воєнний та політичний аспекти російської агресії, а й аспекти інформаційної війни і пропаганди Росії проти інших держав.+
Тамта ҐУҐУШВІЛІ, Тернопіль

http://day.kyiv.ua/uk/article/ukrayinci-chytayte/u-ternopoli-predstavyly-antyradyanski-istoriyi-olega-panfilova