Кремль остаточно програв в Грузії: відомий публіцист озвучив реалії

Якщо натиснути на Абхазію, то вона повернеться до складу Грузії, оскільки абхазці мріють про реальну незалежність.

Таку думку в інтерв’ю “Апострофу” висловив грузинський публіцист і письменник, професор Олег Панфілов.

“У Грузії вплив Росії не такий сильний. У нас багато підозр до “Грузинської мрії”. Думаю, Росія починає розуміти, що це територія, яка ніколи не повернеться під імперське крило”, – сказав він.

Що стосується сепаратистських територій, то, за його словами, грузинська ситуація, не схожа на українську. Все-таки Донбас і Крим є частинами “русского міра”, а Абхазія і Південна Осетія – це Кавказ. Незважаючи на російську пропаганду, потрібно пам’ятати, що була величезна кількість змішаних шлюбів і родинних відносин.

“Ми зараз бачимо, що в Абхазії йде бурхлива дискусія про те, навіщо їм така незалежність, коли вони залежні від Росії, сидять на російському бюджеті. А Москва там робить все, що хоче. Адже вони мріяли про реальну незалежність і відродження абхазького мови, а вона в такому ж жалюгідному становищі, як і раніше”, – зазначив Панфілов.

Він розповів, що в Грузію приїжджає на лікування величезна кількість абхазів.

“Ми їх лікуємо безкоштовно, хоча самі платимо страховку. Еліта Абхазії просто приїжджає відпочивати: лежать на батумських пляжах, ходять в грузинські ресторани. У Москві про це знають, але особливо не скандалять – якщо передавити, то абхази повернуться додому в Грузію. Це і є інтеграція. І це відбувається постійно”, – резюмував Панфілов.

https://apostrophe.ua/ua/news/politics/foreign-policy/2018-10-30/kreml-okonchatelno-proigral-v-gruzii-izvestnyiy-publitsist-ozvuchil-realii/144816